fbpx

Kybella®
Gıdı Eritme

Kybella enjeksiyonları sayesinde istenmeyen yağlardan kurtulun!

Kybella® Nedir?

Kybella®, gıdı eritme ve yüzdeki yağların görünümü azaltmada kullanılan FDA onaylı bir enjeksiyon çeşididir. Ana etken maddesi “Deoksikolik Asit”, senelerdir çeşitli tedavilerde kullanılmaktadır. İyileşme sürecinin kolaylığı ve ameliyatsız bir güzellik işlemi olduğundan dolayı hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. 18 yaşının üstünde olmak ve enjeksiyon yapılacak bölgelerde bir sağlık sorunu olmaması kaydıyla çene ve gıdı görünümünden rahatsız olan herkese uzman doktor kontrolünde uygulanabilir. 

kybella-gidi-eritme

Kybella® Nasıl Uygulanır?

Kybella ürünün etken maddesi olan deoksikolik asit vücudumuz tarafından üretilen ve yağ bağlarının yıkılmasını sağlayan doğal bir safra asididir. Gıdı eritme işlemlerinde bu asidin sentetik bir formu kullanılır. Enjekte edilen bölgedeki yağların ortadan kaldırmasıyla gıdı ve çenede daha fazla yağ depolanamaz. Bu sayede gıdıdaki sarkmalardan ve yüzdeki istenmeyen yağlardan kurtulmuş olursunuz. Dr. Çiğdem Özden’e göre, deoksikolik asit çevre bölgelerdeki hücrelere zarar verebileceğinden dolayı, Kybella eğitimli ve uzman doktorlar tarafından uygulanmalıdır. İşlemden önce uzman doktor, enjeksiyon bölgelerini belirler. Daha sonrasında Kybella işlemi sırasında yaşanabilecek olası ağrıların önüne geçmek için lokal anestezik krem uygular. Gıdı eritme için hastanın da beklentileri göz önünde bulundurularak gerekli yağ eritme enjeksiyonları yapılır. Kybella enjeksiyonlarının etkisi daha sonraki haftalarda da etkisini göstermeye devam eder. Deoksikolik asit, kademeli yağ eritmeyi kademeli olarak kendiliğinden gerçekleştirir.

Gıdı eritme enjeksiyonlarında gerekli seans sayısı kişiden kişiye göre değişir. Beklentileri karşılamak için birden fazla seans gerekebilir. Her seans arasında bir ay olmak kaydıyla totalde 6 kere Kybella enjeksiyonları tekrarlanabilir.

Kybella Yağ Eritme Enjeksiyonlarının Fiyatları Ne Kadardır?

Kybella enjeksiyonlarının fiyatları, uzman doktorunuzun tecrübesine ve gereken seans sayısına göre büyük bir değişkenlik göstermektedir. Yağ eritme enjeksiyonları, kozmetik işlem olarak kabul edilir. Bu yüzden sağlık sigortası kapsamında değildir.

Randevu için Hemen Arayın

Gıdılardaki yağları eritmeyi ertelemeyin. Geç Kalmayın, Genç Kalın!

Gıdı ve Yağ Eritme İşleminden Sonra Neler Olur?

Uzman doktorunuz, beklentilerinize göre gıdı eritme tedavi planı oluşturmalıdır. Çoğu hastada, tek seansta istenilen sonuçlara ulaşılmaz. Bundan dolayı, birden fazla seans uygulanabilir. Kybella, submental bölgedeki yağ hücrelerini yok ettiği için sonuçlar kalıcır. Yağların eritildiği bölgede ekstra yağ depolanamadığından dolayı sonuçlar kalıcıdır.

Gıdı ve Yağ Eritme İşlemi Güvenilir Midir?

FDA onaylı olan Kybella, bütün klinik testlerini geçmiş ve saygı duyulan kuruluşlardan onay almıştır. Düşük ihtimalli komplikasyonlar için lütfen doktorunuza danışın.

Kybella’nin Yan Etkileri Nelerdir?

Gıdı eritme, ameliyatsız bir prosedür olmasına rağmen nadir durumlarda morarma, ödem, kızarıklık ve enjeksiyon bölgesinde uyuşma gibi yan etkilere rastlanabilir. Hastadan hastaya değişkenlik göstermesine rağmen yan etkiler çoğu durumda birkaç günde ortadan kalkar. 

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir