İp Askı
Fransız Askısı

İstanbul – Ataşehir’de Ameliyatsız Yüz Germe ve İp Askı Uygulamaları

İp Askı Nedir?

İp Askı, yaşla birlikte ciltte oluşan sarkma, kırışıklık ve yaşlanma belirtilerini düzelten ve kişiyi genç görünümüne kavuşturan ameliyatsız yüz germe yöntemidir. Özellike yüz cerrahisi istemeyen hastalara fransız askısı yapılır. Eriyebilen hyaluronik asit iplerin dermal tabakanın hemen altına sürülmesiyle sağlanan bir cildi gerdirme tekniğidir. Tam da bu nedenle, fransız askısı, sarkık vakalarda en etkili olan çözümdür. İşlem sırasında cildi etkili bir şekilde sıkılaştırmak için uzman doktorlar tarafından cildin yukarı çekilmesi ve ipliğin doğru pozisyonlara yerleştirilmesi gerekir.

ip-askı-fransız-askısı

İp Askı Nasıl Uygulanır?

İp askı, lokal anestezi altında yapılan ameliyatsız bir yüz germe işlemidir. Operasyon sırasında anestezinin yatıştırıcı etkisinden dolayı herhangi bir rahatsızlık veya ağrılı aktivite söz konusu değildir. Eriyen hyaluronik asit ipleri, uzman bir hekim tarafından açılan minik kanüller yardımı ile yerleştirilir. Direkt olarak dermal tabakaları etkilediği için ameliyatsız yüz germe işleminde iplerin yerleştirildiği alanlar çok önemlidir. Lifler uygun şekilde konumlandırıldıktan sonra yukarı doğru sıkılır. Bu yüzden anında sonuçlar hemen görülür. Fransız askısı, tek seanslık bir prosedürdür. İp askı işleminden sonra cildinizde hafif bir kızarıklık olması doğaldır. Ancak birkaç saat içinde yok olması gerekir.

Fransız Askısında Hangi İpler Kullanılır?

PDO ip askılar üç kategoriye ayrılır; vida, dişli ve mono. Mono iplikler düzdür ve dikenleri yoktur.  Yüz veya kafa derisindeki bir noktaya sabitlenirler. Öncelikle cildi sıkılaştırır ve sarkmalarda biraz daha iyi sonuç verir. Benzer şekilde, dişli fransız askıları üzerindeki iki diken kasın üzerine kilitlenir. Amaç sarkık dokuyu korumak ve kaldırmaktır. Vida tipi fransız askılar, iğneyi saran ve gömülü cilt bölgelerine hacim kazandıran bir veya iki birbirine dolanmış ipe sahiptir. İplerle birlikte kollajen üretimi, hacim restorasyonuna yardımcı olur. Bu sayede cilt dokusunu artırır.

Randevu için Hemen Arayın

Ameliyatsız yüz gerdime fırsatlarını kaçırmayın!

İp Askını Etki Süresi Ne Kadardır?

İp askının etki süresi; hastaya, fransız askısının kalitesine ve hekimin uzmanlığına bağlıdır. Buna ek olarak, marka türü de çok önemli bir rol oynar. Genellikle ortalama bir iple kaldırma prosedürünün etkisi 12 ay ile 18 ay arasında sürer.

Fransız Askı Fiyatları Ne Kadardır?

İp askı işleminin maliyeti, doktorun ne kadar uzmanlığa sahip olduğu ve kaç alana ip uyguladığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Maalesef, Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereği direkt fiyat vermek kısıtlamalara tabiidir.

İp Askı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Healthline’a göre, aşağıda alanlara uygulanabilir: 

  • çene hattı
  • kaş bölgesi
  • göz altı 
  • alın
  • yanaklar

İp Askı İyileşme Süreci

Kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 gün ile 2 hafta arasında bir iyileşme süresi vardır. Ancak cilde tam olarak uyum sağlaması 1 ayı bulabilir.

 

İşlemin sonucu uygulamadan hemen sonra görülür. Mimikleri değiştirmez, bu nedenle sonuçlar son derece doğaldır.

thread-lift-stock
Fransız Askısı Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Aklınıza takılan bir soru mu var?

thead-lift

Fransız askısı, hızlı iyileşme süresi olan düşük riskli bir işlemdir. Bununla birlikte, kızarıklık, kanama ve şişme gibi yaygın yan etkilere sahiptir. Deneyimli bir doktor tarafından yapılmalıdır.

İp askının etkilerinin kalıcı olması beklenmez. İşlemde kullanılan ipler, çözünebilir dermal dolgular gibi cildinizin altındaki doku tarafından emilecektir.

Fransız askısı işleminden sonra her zamanki rutininize devam edebilirsiniz.

Yüz germe gibi cerrahi bir operasyonun aksine, ip askı işlemi geri dönüşümlüdür. Bazı hastalarda, ipler çıkarılmadan önceki ile aynı sonuçları elde etmek için ipler çıkarıldıktan sonra bir yüz germe gerekir.

PDO ipler, en popüler olanıdır. Ameliyatta uzun süredir kullanılan sentetik bir biyolojik olarak parçalanabilir malzemeden yapılmıştır. PDO iplikleri hidrolize olur ve 6 ay boyunca vücuda emilir. Bu, fibroblastların belirli bir bölgede daha fazla kolajen geliştirmesine neden olur.

İp askı, minimal invaziv olması nedeniyle düşük riskli prosedürlerdendir. Nadir durumlarda hastalar ciltlerinin altında iltihaplanma, enfeksiyon veya dikişlerinin belirgin olduğunu hissedebilirler.

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir