Jawline Dolgusu

Altın oranın en önemli unsuru çene ven jawline’ı es geçmeyin

Jawline dolgusu sayesinde daha taze bir görünüme kavuşun!

Jawline ve Çene Dolgusu Nedir?

Jawline veya çenesinin görünümünden memnun olmayan kişiler, o bölgeye hacim eklemek isteyebilirler. Enjekte edilen bir dermal dolgu türü olan jawline dolgusu, cerrahi olmayan bir çözüm sağlayabilir. Yumuşak görünümlü bir jawline ve çene, yaş veya genetikten kaynaklanabilir. Çene dolgusu, özellikle profilinize karakter, simetri, denge ve hacim ekleyebilir. Çene dolgusu, cilde enjekte edilebilen bir solüsyondur. Hacim sağlar, hyaluronik asit ve kolajen üretimini uyarırlar. Bu, çene çevresindeki sarkma, sarkık cilt ve kemik kaybının görünümünü azaltabilir.

jawline-dolgusu-istanbul

Jawline Dolgusu Neler İçin Kullanılır?

 • alt hatlarda yaşa bağlı hacim kaybının etkilerini azaltmak
 • daha oval görünümlü bir jawline hattı
 • gıdıları ortadan kaldırmak
 • jawline ve çeneye daha keskin bir görünüm
 • asimetrik çeneyi dengelemek
 • jawline hattını güçlendirmek ve orantı eklemek
 • yüze güçlü bir karakter katmak

Jawline Dolgusu Olarak Ne Kullanılır?

Doktorunuzun çene ve jawline için önerebileceği birkaç tür dermal dolgu maddesi vardır. Dr. Çiğdem Özden’e göre, daha koyu dolgular çene ve jawline hattı için en iyisidir. Çünkü bunlar şekillendirilebilir değildir ve yerleştirildikleri yerde kalırlar. Çoğu doktor hyaluronik asit bazlı jel dolgular kullanmayı tercih eder. Çünkü hyaluronik asit vücutta doğal olarak üretilir ve herhangi bir yan etki riski oldukça düşüktür. Rejenuesse, Juvederm ve Restylane gibi markaların kalın tipli dolguları işlem için tercih edilmelidir. Ayrıca, 2013 yılında dermal dolgu komplikasyonları üzerine yapılan bir araştırmanın, kalsiyum hidroksilapatit dolgu ile tedavinin, hyaluronik asit ve poli-L-laktik asit ürünlerine kıyasla en yüksek komplikasyon oranına sahip olduğunu bulduğunu da belirtmek gerekir . Ancak komplikasyon oranı %3 gibi oldukça düşük bir seviyedydi.

Randevu için Hemen Arayın

Hacimli, güçlü ve simetrik bir jawline ve çeneye sadece 30 dakikada sahip olun!

Jawline Dolgusu Etkisini Ne Kadar Sürdürür?

Çene dolgusu sonuçları anında görülür. Kişisel sonuçlar değişebilir, ancak birçok kullanıcı için hyaluronik asit dolgusu 2 yıla kadar dayanabilir. Kalsiyum hidroksilapatit ise 15 ay kadar dayanabilir. Hangi türü kullanırsanız kullanın, özellikle tazeleme enjeksiyonları tutarlı bir şekilde uygulanmazsa, 9 ila 12 ay içinde azalmış sonuçlar görmeye başlayabilirsiniz.

Çene Dolgusu Fiyatları Ne Kadardır?

Yalnızca kozmetik amaçlı kullanıldığında, jawline dolgusu Türkiye’de sağlık sigortası kapsamında değildir. Maliyetleriniz lokasyona ve doktora göre değişebilir.Doktorunuzun önerdiği dolgu türü de bir dereceye kadar maliyeti belirleyebilir.Maalesef, Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereği internet üzerinden direkt fiyat vermek kısıtlamalara tabiidir.

Jawline Dolgusu Acıtır MI?

Bazı insanlar çene dolgusu enjeksiyonları alırken diğerlerinden daha fazla rahatsızlık hissedebilir. Ağrıdan endişe duyuyorsanız, önceden doktorunuzla konuşun. Herhangi bir dolgu enjeksiyonu almadan önce, doktorunuz bölgeyi topikal bir krem veya başka tür bir lokal anesteziyle uyuşturur. Deneyimli bir doktorun ellerindeyseniz, jawline dolgusu tamamiyle güvenilirdir. Her enjeksiyonda kısa bir baskı veya garip bir his hissedebilirsiniz. Ancak bundan fazlasını hissetmeniz mümkün değildir.

Jawline Dolgusu İyileşme Süreci

Çene dolgusu yaptırdıktan sonra biraz morarma veya şişlik fark edebilirsiniz. Morarmayı azaltmak için topikal arnika kullanmanın iyi bir fikir olup olmadığını doktorunuza sorun. Tedaviden hemen sonra ve sonrasında gerektiğinde buz uygulayabilirsiniz.

 

 • İşlem sonrası kızarıklık veya şişliği makyaj veya kapatıcı ile örtmeye çalışmayın.
 • Yorucu egzersizden kaçının.
 • Alkolü iki günlüğüne kesin.
 • Güneş ışığında olmaktan kaçının.

 

jawline-dolgusu-öncesi-sonrasi
Jawline ve Çene Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Aklınıza takılan bir soru mu var?

jawline

Dermal dolgu enjeksiyonları anlık sonuçlar sunar ve bu kadar popüler olmalarının bir nedeni de budur. Doğal şişlik nedeniyle, çene dolgusu tedavinizden hemen sonra daha fazla hacim göreceksiniz. Herhangi bir şişlik geçtikten sonra, nihai sonuçlarınız birkaç hafta içinde belli olacaktır. Sonuçlar, enjekte edilen dolgu miktarına, sağlayıcınızın tekniğine, anatominize ve vücudunuzun nasıl tepki verdiğine bağlıdır.

Çene dolgusunun riskleri ve yan etkileri, kullanılan dolguya bağlıdır, ancak dolgular genellikle oldukça güvenlidir. Tedavinizin ardından şiddetli ağrı, uyuşma, görme değişiklikleri veya inme belirtileri yaşarsanız, derhal doktorunuza haber verin.

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir