Dudak Dolgusu

Doğal, etkileyici ve dolgun dudaklar için dudak dolgusu yapmaktan kaçınmayın!

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; daha dolgun, estetik ve natürel dudaklara sahip olmak için yapılan bir işlemdir. Bu günlerde genel olarak hyaluronik asit bazlı enjeksiyonlarla dudağa hacim kazandırmak amaçlanır. Birçok dolgu malzemesi tipi olmasına rağmen düşük komplikasyon oranlarından dolayı hyaluronik asit dolgular en çok tercih edilenlerdendir. Güzel dudaklar, gençlik, sağlık ve cinsel çekiciliği ifade eder. Estetik sayesinde altın orana uygun, şekilli dudaklarla sahip olmak mümkündür.

dudak-dolgusu-drcigdemozden

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak büyütme işlemlerinde doktor öncelikle yüz görünümünüzü ve cilt tonunuzu değerlendirecek ve yüzünüzün büyütülecek alanlarını inceleyecektir. Yüzünüzdeki stratejik noktalar dolgu için uygun enjeksiyon yerleri olarak işaretlenebilir. Aynı zamanda, tedavi edilecek alanların fotoğrafları da çekilebilir. Enjeksiyon yerleri bir antibakteriyel madde ile temizlenecektir. Ağrısız olmasa da, ağrı genellikle kolayca tolere edilir. Enjeksiyon genellikle santimetrekare başına sadece birkaç dakika sürer. Bundan sonra, masaj ve sonucu değerlendirme süreci gerçekleştirilir ve gerektiğinde ilave dolgu eklenir. Diğer bir deyişle, tedavi edilecek alanların sayısına bağlı olarak, tüm süreç 15 dakika kadar kısa veya bir saat kadar uzun olabilir.

En İyi Dudak Dolgusu Markası Hangisidir?

Hangi dudak dolgusunu kullanacağınız her zaman kişisel durumunuza ve istediğiniz hedeflere bağlı olacaktır. Bütçe ile ilgili endişeler de önemli bir rol oynayabilir. Ancak kozmetik işlemleri seçerken fiyattan ziyade kaliteyi ön planda tutmak önemlidir. Juvederm, Restylane, Teosyal Kiss ve Rejenuesse günümüzde kozmetik endüstrisindeki en iyi enjekte edilebilir dermal dolgulardandır. Hepsi FDA onaylıdır. Klinik deneyleri ve bilimsel çalışmaları başarıyla geçmişlerdir. Ayrıca uzun süreli etkileri vardır.

Randevu için Hemen Arayın

Dolgun, etkileyici ve doğal dudaklara sadece 15 dakikada sahip olun!

Dolgun Dudaklar Etkisini Ne Kadar Sürdürür?

Etki süresi, dolgu miktarına, hastanın metabolizmasına ve kullanılan ürüne bağlıdır. Ancak genellikle ortalama olarak 9 aydan 15 aya kadar bir etki görebilirsiniz.

Dudak Büyütme Fiyatları Ne Kadardır?

Dudak büyütme işleminin maliyeti, doktorun ne kadar uzmanlığa sahip olduğu ve kaç alana dolgu uyguladığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Maalesef, Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereği direkt fiyat vermek kısıtlamalara tabiidir.

Dudak Dolgusu Tehlikeli Bir İşlem Midir?

Dolgu maddeleri genellikle bir kolay bir prosedür olarak kabul edilse de vasküler tıkanma gibi risklere sahiptir. Diğer bir adıyla kan damarı tıkanması olarak adlandırılan bu komplikasyon oldukça nadir görülmektedir.

Dudak Dolgusu İyileşme Süreci

İşlemden sonra dudaklarınızda bir miktar şişlik gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca iğnelerin dudaklarınıza enjekte edildiği kısımlarda küçük kırmızı lekeler de fark edebilirsiniz.

 

Dudak çevresinde morarma, yaklaşık bir hafta sürebilen başka bir yaygın yan etkidir. Aynı zamanda, işlemden sonra dolgunun varlığından dolayı dudaklarınız farklı hissedebilir.

Dudak Büyütme Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Aklınıza takılan bir soru mu var?

lip filler

Dudakları yapısal olarak ince veya yaşla birlikte dudak dolgunluğu azalmış olanlara uygulanabilir. Hatta dudaklarda nemli tazelenmiş bir görüntü isteyen kişilere özel olarak uygulanabilir. Dudak estetiği, bu dolgunluk kaybını anında düzeltir ve gözle görülür bir fark yaratır.

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilir. Dermal dolgu uygulandıktan sonra 24 ila 48 saat boyunca yorucu egzersiz yapmaktan kaçınmak gerekir. Aksi takdirde egzersiz şişliği veya morarmayı daha da kötüleştirebilir. 24 saate kadar dudaklara makyaj yapmaktan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda, tedaviden sonra sauna ve hamam gibi sıcak uygulamalardan bir süre uzak kalmak gerekir.

 

İşlem sonrası bol su içmek iyileştirme sürecini uzatır. İyileştirmeyi hızlandıran başka bir faktör ise 48 saat boyunca  alkol ve sigarayı kesmektir. Dudak dolgusu İlk defa uygulanıyorsa, iki hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir.

Hyaluronik asit dolgusu maddesi, vücudunuzda doğal olarak oluşan bir madde olan hyaluronik asitten yapılan enjekte edilebilir bir jeldir. Dudak dolgu uygulaması bir enjeksiyon uygulamasıdır, bu nedenle enjeksiyonlu işlemlerde görülebilen yan etkilerle karşılaşılabilir. Uygulama bölgesinde, ödem, şişlik, morarma gibi etkiler ortaya çıkabilir. Bu, kişiye göre oldukça değişken olmasına rağmen bu etkiler kısa sürede ve ilave tedaviye gerek duyulmadan iyileşir.

Genellikle sağlık sigortaları, dudak dolgusu uygulamasını kapsamaz. Bu nedenle ödeme planları veya finansman seçenekleri hakkında sigorta sağlayıcınızla konuşmanız gerekebilir.

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir