fbpx

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Ataşehir-İstanbul:

Dr. Çiğdem Özden uzmanlığıyla dolgun, daha genç dudaklara sahip olun

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu, aynı zamanda dudak estetiği olarak da bilinen, dudaklarınızın hacmini, şeklini ve yapısını arttırmayı amaçlayan bir medikal estetik işlemidir. En popüler dolgulardan biri vücutta bulunan doğal bir madde olan hyaluronik asitten yapılmaktadır. Hyaluronik asit dolguları dudaklarınızın görünümünü iyileştirerek hacim ekleyebilir, düzensiz dudakları düzeltebilir, ağız köşelerini kaldırabilir, eros yayını belirginleştirebilir, dudak sınırını arttırabilir ve dudak çizgilerini ve kırışıklıklarını düzeltebilir. Birçok dermal dolgu malzemesi olsa da hyaluronik asit dolguları düşük komplikasyon oranları nedeniyle en çok tercih edilenler arasındadır. Güzel dudaklar gençliği, sağlığı ve cinsel çekiciliği simgeler. Estetik sayesinde altın orana uygun kıvrımlı dudaklara sahip olmak mümkündür. Dudak dolguları daha dolgun ve genç görünümlü dudaklara sahip olmanıza yardımcı olan popüler bir güzellik tedavisidir. Dudak dolgusu yapmayı düşünüyorsanız, seçeneklerinizi tartışmak ve bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için nitelikli bir tıbbi uzmana danışmanız önemlidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu işleminde doktor öncelikle yüz görünümünüzü ve cilt tonunuzu değerlendirecektir. Ardından büyütülecek dudak noktaları yüz şekli de göz önünde bulundurularak belirlenir. Dudağınızdaki stratejik noktalar dudak dolgusu için uygun enjeksiyon yerleri olarak işaretlenebilir. Aynı zamanda tedavi edilecek bölgelerin fotoğrafları çekilebilir. Daha sonra enjeksiyon yerleri antibakteriyel bir kremle temizlenir. İşlem ağrısız değildir ancak ağrı genellikle kolayca tolere edilir. Dudak dolgusu genellikle her bir santimetre kare için sadece birkaç dakika sürer. Bundan sonra değerlendirme süreci gerçekleştirilir ve gereken yerlere ek dolgu maddesi eklenir. Bölge sayısına bağlı olarak, tüm işlem 15 dakika kadar kısa sürebilir.

 

Dudak Dolgusu Fiyatları İstanbul'da Ne Kadardır?

Dudak dolgusunun fiyatı, dolgu maddesinin türü ve miktarı, doktorun uzmanlığı ve kliniğin konumu gibi birkaç faktöre bağlıdır. Kliniğimizdeki dudak dolgusu işleminin fiyatı, kullanılan markaya ve istenen sonuca bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bazı hastalar daha hafif ve doğal bir görünümü tercih ederken, diğerleri daha dolgun bir görünüm isteyebilir. Bu, ihtiyaç duyulan dolgunun miktarını ve dolaylı olarak tedavinin nihai maliyetini etkileyecektir. Dudak dolgusu fiyatlarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, lütfen ücretsiz bir danışma için bizimle iletişime geçin.

Randevu için Hemen Arayın

Dudak Dolgusu Ücretsiz Konsültasyonu İçin Hemen Arayın!

Dudak Dolgusu Etkisini Ne Kadar Sürdürür?

Dudak dolgusunun etkisi; dolgu maddesi türü ve miktarı, dolgunun uygulandığı bölge, hastanın metabolizması, yaşam tarzı ve doktorun deneyimi gibi faktörlere bağlı olarak 9 ila 18 ay arasında sürebilir. Etki süresini uzatmak için, bakım talimatlarını takip edin, güneş kremi ve nemlendirici kullanın ve susuz kalmaktan kaçının.

Dudak Dolgusu Ağrılı Bir İşlem Midir?

Ağrı, doktorun tıbbi uzmanlığı ve deneyimine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca, hastanın ağrı toleransı çok önemli bir rol oynar. Dudaklar hassas bir bölgedir ve lidokain içeren bir anestezik olmadan enjeksiyon işlemi keskin bir iğne batması gibi hissedilir. Bu yüzden ağrıyı azaltmak için anestezik enjeksiyon veya uyuşturma kremi kullanılmalıdır.

Dudak Dolgusu Tehlikeli Bir İşlem Midir?

Dolgu maddeleri genellikle bir kolay bir prosedür olarak kabul edilse de vasküler tıkanma gibi risklere sahiptir. Diğer bir adıyla kan damarı tıkanması olarak adlandırılan bu komplikasyon oldukça nadir görülmektedir.

Dudak Dolgusu İyileşme Süreci

İşlemden sonra dudaklarınızda bir miktar şişlik gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca iğnelerin dudaklarınıza enjekte edildiği kısımlarda küçük kırmızı lekeler de fark edebilirsiniz.

 

Dudak çevresinde morarma, yaklaşık bir hafta sürebilen başka bir yaygın yan etkidir. Aynı zamanda, işlemden sonra kısa bir süreliğine dolgunun varlığından dolayı dudaklarınızı olduğundan farklı hissedebilirsiniz.

Dudak Büyütme Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Aklınıza takılan bir soru mu var?

lip filler

Dudakları yapısal olarak ince veya yaşla birlikte dudak dolgunluğu azalmış olanlara uygulanabilir. Hatta dudaklarda nemli tazelenmiş bir görüntü isteyen kişilere özel olarak uygulanabilir. Dudak estetiği, bu dolgunluk kaybını anında düzeltir ve gözle görülür bir fark yaratır.

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilir. Dermal dolgu uygulandıktan sonra 24 ila 48 saat boyunca yorucu egzersiz yapmaktan kaçınmak gerekir. Aksi takdirde egzersiz şişliği veya morarmayı daha da kötüleştirebilir. 24 saate kadar dudaklara makyaj yapmaktan kaçınmak gerekir. Aynı zamanda, tedaviden sonra sauna ve hamam gibi sıcak uygulamalardan bir süre uzak kalmak gerekir.

 

İşlem sonrası bol su içmek iyileştirme sürecini uzatır. İyileştirmeyi hızlandıran başka bir faktör ise 48 saat boyunca  alkol ve sigarayı kesmektir. Dudak dolgusu İlk defa uygulanıyorsa, iki hafta sonra tamamlayıcı bir uygulama daha gerekebilir.

Hyaluronik asit dolgusu maddesi, vücudunuzda doğal olarak oluşan bir madde olan hyaluronik asitten yapılan enjekte edilebilir bir jeldir. Dudak dolgu uygulaması bir enjeksiyon uygulamasıdır, bu nedenle enjeksiyonlu işlemlerde görülebilen yan etkilerle karşılaşılabilir. Uygulama bölgesinde, ödem, şişlik, morarma gibi etkiler ortaya çıkabilir. Bu, kişiye göre oldukça değişken olmasına rağmen bu etkiler kısa sürede ve ilave tedaviye gerek duyulmadan iyileşir.

Genellikle sağlık sigortaları, dudak dolgusu uygulamasını kapsamaz. Bu nedenle ödeme planları veya finansman seçenekleri hakkında sigorta sağlayıcınızla konuşmanız gerekebilir.

Dudak dolgusu sadece kadınlar için değil, görünümlerini ve özgüvenlerini artırmak isteyen erkekler için de uygun bir estetik işlemidir. Günümüzde daha fazla erkek maskülen, çekici veya genç bir görünüm elde etmek için dudak dolgusu yaptırmayı tercih ediyor.

  • Dudak dolgusu, asimetrik veya ince dudakları düzelterek daha dengeli ve uyumlu bir yüz görünümü oluşturabilir.

  • Dudak dolgusu, dudakların çekiciliğini ve ifadesini artırarak öz saygı ve özgüveni artırabilir.

  • Dudak dolgusu, dudaklara nemlilik ve yumuşaklık sağlayarak dudak balmı veya nemlendiricilere olan ihtiyacı azaltabilir.

Dolgu maddeleri sıvıdır, gaz değildir, bu nedenle yükseklik değişikliklerinden ve kabin basıncından etkilenmezler. Bu nedenle, dudak dolgusu yaptırdıktan sonra güvenle uçabilirsiniz.

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir