Ameliyatsız Badem Göz Estetiği

İple Kaş Kaldırma ve Ameliyatsız Badem Göz Estetiği

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nedir?

Dr. Çiğdem Özden, badem göz estetiği için kaşın kenarını kaldırarak göz bölgesine ip yerleştirmek için PDO ip askılar kullanır. Bu kaş kaldırma veya kedi göz kaldırma tedavisi, üst göz kapağını etkili bir şekilde kaldırıp uzatarak güzel bir badem göz şekli oluşturur. Aynı zamanda dış kaş bölgesine ince bir eğim vererek popüler tilki gözü trendini yakalanabilir.

Badem göz ip askı prosedürü, kalın kaş, asimetrik ve kapalı göz kapakları gibi diğer göz sorunları için ince bir çözüm olarak kullanılabilir. Örneğin, simetriyi düzeltmek için yalnızca bir kaş kaldırılabilir. Veya daha “uyanık” ve tazelenmiş bir göz alanı oluşturmak için yaşla birlikte gelişebilen ağır göz kapaklarını kaldırmak için badem göz estetiği yapılabilir.

iple-kaş-kaldırma

Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Küçük koniler içeren eriyebilir bir dikiş olan ip deri altına sokulur. Daha sonra sıkılır ve ip kancasının konileri deri altına alınarak istenilen bölgeyi kaldırır. Dr. Çiğdem Özden piyasadaki birinci sınıf iplik türü olan PDO ipleri kullanır.

 

Süreç boyunca uyanıksınızdır ve prosedür 20 dakikadan fazla sürmez.İşlem öncesi lokal anestezi enjekte edildiğinden ağrılı değildir. Anında sonuç alınır ve iyileşme süresi birkaç gündür.

Göz kapaklarının ve yüz derisinin sarkmasına ne sebep olur?

Ciltte kırışıklık ve sarkıklık, yaşla birlikte ortaya çıkan doğal bir durumdur. 30’lu yaşlarınızdan sonra cildiniz, cildinizi pürüzsüz tutan bir protein olan kolajeni doğal olarak kaybeder. Kolajen kaybı devam ettikçe ince çizgiler ve kırışıklıklar daha belirgin hale gelir.

 

Göz kapağı ve kaş bölgeleriniz, kısmen cildinizin yüzünüzün diğer bölgelerine göre çok daha ince olmasından dolayı kırışmaya daha yatkındır. Kırışıklıkları tamamen önleyemeyebilirsiniz, ancak diyet, yaşam tarzı ve iyi cilt bakımı alışkanlıkları cildinizin sağlığını iyileştirebilir.

Randevu için Hemen Arayın

Geç Kalmayın, Genç Kalın!

İple Kaş Kaldırma Ağrılı Mıdır?

Dr. Çiğdem Özden tarafından kullanılan tüm teknikler, size “ksilokain” adı verilen etkili bir lokal anestezik (LA) enjeksiyonu yapacağı için nispeten ağrısızdır. LA enjeksiyonları iğne batması gibi hissedecek. Tedaviden sonra reçetesiz satılan ağrı kesicilere iyi yanıt verecek ve genellikle kısa süren bazı baş ağrıları yaşayabilirsiniz.

Badem Göz EstiğiFiyatları Ne Kadardır?

Badem göz estetiği işleminin maliyeti, doktorun ne kadar uzmanlığa sahip olduğu ve kaç alana dolgu uyguladığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Maalesef, Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereği direkt fiyat vermek kısıtlamalara tabiidir.

Badem Göz Estetiği Ne Kadar Süre Etkilidir?

PDO iplerle badem göz estetiği tipik olarak en az ü9 ay sürerken, geçici kaldırmalardan elde edilen sonuçların bir yıla kadar sürmesini bekleyebilirsiniz.

Badem Göz Estetiği İyileşme Süreci

PDO iple kaşla kaldırma işleminden sonra iyileşme süreci minimaldir. Çoğu hasta işlemden 1 gün sonra yalnızca küçük bir rahatsızlıkla işe ve normal aktiviteye dönebilir. Hastaların tipik olarak 1 hafta içinde düzelen küçük iltihaplanma ve morarma yaşaması yaygındır.

İple Kaş Kaldırma Hakkında
Sıkça Sorulan Sorular

SSS

Aklınıza takılan bir soru mu var?

fox-eyes

Tedavinin nedenine göre iki farklı yaş grubunda kaşta ipler kullanılabilir:

• 18 yaşın üzerindeki her yaş için uygun olan ve 20’li ve 30’lu yaşlardaki kadınlar için yaygın olan kaş şeklini değiştirmek (örn. Tilki gözü görünümü / tilki kaşı vermek). Bu yaşlanma süreciyle ilgili değildir.

Veya

• Bir kaş kaldırma oluşturmak için – örneğin, genellikle yaşlanmanın neden olduğu kapüşonlu kapakları veya ağır kaşları tedavi etmek için kaşlar – bu endikasyon için tedavi 30 yaşından itibaren uygundur ve bu nedenle kaş kaldırma için başvuran en yaygın yaş grupları şunlardır: 40’lı ve 50’li yaşlarında.

Bazı hastalar, prosedürden hemen sonra bir miktar morarma ve şişlik fark eder. İlk günlerde görülen diğer yaygın yan etkiler, cilt ve çukurların büzüşmesidir.  

 

İşlem sonrası bol su içmek iyileştirme sürecini hızlandırır. İyileştirmeyi hızlandıran başka bir faktör ise 48 saat boyunca alkol ve sigarayı kesmektir. 

Evet, tilki gözü iple kaldırma tedavisi aynı zamanda Botoks tedavisi ile birleştirilmektedir (bu fiyata dahildir). Aynı gün yüzün herhangi bir yerinde iplerle tilki gözü kaldırma tedavisi de mümkündür. Birçok müşterimiz aynı anda yanak veya gıdı kaldırmak istemektedir.

Evet, iple kaş kaldırma tedavinizin kaç kez tekrarlanabileceğine dair bir sınır yoktur.

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir