Ameliyatsız Burun Estetiği

İple Burun Kaldırma – Ameliyatsız Burun Estetiği

İple Burun Kaldırma Nedir?

İnvaziv olmayan, geri dönüşümlü ve daha öngörülebilir sonuçları olan iple burun kaldırma, rinoplastiye cerrahi olmayan alternatifler arayan insanlar için bir tedavidir. Rinoplasti yerine burun ipi ile gerdirmenin ana avantajlarından biri, iple burun estetiğinin minimal invaziv cerrahi olmayan bir işlem olmasıdır. Bu, herhangi bir kesme veya ameliyat olmayacağı anlamına gelir. Ameliyatsız burun ipi kaldırma, son derece güvenli profili nedeniyle uzun yıllardır biyomedikal ve farmasötik uygulamalarda kullanılan PDO (polidioksanon) adı verilen karmaşık bir maddeden yapılmış çözünebilir ipler kullanır. Bu malzeme alerjik değildir. Ayrıca tamamen biyolojik olarak parçalanabilir, yani vücut zamanla PDO malzemesini tamamen emer.

ameliyatsız-burun-estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun yüzün en belirleyici bölgesidir. Şekli tüm yüz görünümünüz üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Burnunuzun şeklinden memnun değil misiniz, ancak rinoplasti gibi invaziv cerrahi işlemlerden kaçınmak mı istiyorsunuz? Artık bir saatten daha kısa sürede ve invaziv cerrahi prosedürlere ihtiyaç duymadan hayalinizdeki burna kavuşmanıza yardımcı olabiliriz. Burnunuzun görünümünü ameliyatsız olarak düzeltmek için kullanabileceğimiz iki seçenek vardır: iple burun kaldırma ve burun dolgusu. Her iki prosedür de burnu etkili bir şekilde büyütebilse de, Dr. Cigdem Ozden, ilk konsültasyon sırasında ayrıntılı olarak hastanın istediği sonuçlara bağlı olarak bir kombinasyon tedavisi uygulamaya karar verebilir. Genel olarak konuşursak, burun ipleri daha keskin bir burun ucu, daha belirgin bir kaldırma ve daha keskin, daha belirgin bir kontur oluşturmada dolgu maddelerine göre daha etkilidir.

İple Burun Kaldırmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız burun estetiğinin etkisi genellikle yaklaşık 1-2 yıl sürebilir. İlk tedaviden 9 ay sonra tedavi tekrarlanırsa sonucun daha uzun süreli olmasını bekleyebilirsiniz. Burundaki kolajenin uyarılması ile bir miktar kalıcı etki beklenebilir.

Randevu için Hemen Arayın

İple Burun Kaldırma İçin Hemen Fiyat Alın!

İple Burun Kaldırmanın Yan Etkileri Nelerdir?

PDO ipler biyolojik olarak emilebilir olduğundan, tedaviden 6 ila 8 ay sonra parçalanacaktır. PDO, cerrahlar tarafından cerrahi dikişleri için kullanılan temel bir materyaldir. Tedaviden hemen sonra biraz ağrı ve şişlik olması normaldir. Ancak bu yan etkiler birkaç gün içinde azalacaktır.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Fiyatları Ne Kadardır?

Ameliyatsız burun estetiğinin maliyeti, doktorun ne kadar uzmanlığa sahip olduğu ve kaç alana dolgu uyguladığına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Maalesef, Sağlık Bakanlığı mevzuatı gereği direkt fiyat vermek kısıtlamalara tabiidir.

İple Burun Kaldırmanın Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Tedaviden hemen sonra sonuç göreceksiniz. İple burun kaldırma için, uç birkaç gün sonra doğal olarak yeni yükseltilmiş konumuna düşeceğinden başlangıçta burun ucunu genellikle daha çok kaldırıyoruz.

İple Burun Kaldırmanın Avantajları

  • Sonuçlar kalıcı değildir, yani görünümünden memnun değilseniz, 6-8 ay içinde iplerin vücudunuzda doğal olarak çözülmesi an meselesidir.
  • Hastaneye yatış yok
  • Oldukça güvenilir ve etkili
  • Hastalar işlerine ve normal aktivitelerine kaldıkları yerden devam edebilirler.
  • İple burun kaldırma rinoplastiden daha ucuzdur.
nose-thread-lift

İletişme Geçin

Dr. Çiğdem Özden

İstanbul – Ataşehir