fbpx

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

SSS

Mezoterapi Fiyatları 

Mezoterapi Yan Etki

Mezoterapi Sıkça Sorulan Sorular

İçerisinde, hyaluronik asit, çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve antioksidan bulunan kokteyllerin derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Bazen bu maddeler tek başına da uygulanabilir. Uygulanacak kokteyller, uygulama bölgesine ve kişinin ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir.

Mezoterapi, kuru ve yıpranmış cilde yoğun nem verir, ayrıca cildin önemli yapı taşları olan kolajenve elastin gibi yapıları uyararak etkisini gösterir. Böylece cilt daha diri, daha ışıltılı bir tazeliğe kavuşur. İlk beklenen etki “ışıltılı cilt” etkisidir. İkinci etki “mezo-lifting”, dediğimiz cildin gerginleşmesidir. Üçüncü etki ise kırışıklıkların “dolma” etkisidir.

Mezoterapi genelde aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır;

 

Cilt yaşlanması ve kırışıklıklar
Cilt sarkması
Leke tedavisi
Güneş lekeleri
Deri çatlakları
Selülit
Saç dökülmesi
Gözaltı morlukları ve gözaltı torbalarında

Genellikle 14 – 30 gün arasında olmak üzere 3 tedavi seansı önerilmekle beraber seans sıklığı kişiye göre değişir. İşlemden önce bölgeye anestezi kremi uygulanarak hasta konforu sağlanır. Uygulama yaklaşık 15 – 20 dk sürer; işlemden hemen sonra ciltte minik kızarıklıklar, mercimek şişlikleri görülse de bu etkiler 1 – 2 saat içerisinde azalarak 1 gün içerisinde tamamen kaybolur.